Cena / za 60 min 50 zł
Lekcje online Tak
Miasto Kraków
Miejsce U korepetytora
Przedmiot Język grecki
Zakres Przedszkole Szkoła podstawowa Gimnazjum Szkoła średnia Matura Studia Inne

Język grecki (nowogrecki) + tłumaczenia. Zajęcia online i stacjonarne. Wszystkie poziomy. Zapraszam!

„Jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca.”

Są różne motywy nauki języka greckiego. Mimo wszystko główną funkcją języka jest komunikacja i to do niej się dąży. Co za tym idzie oprócz:

-nauki słówek

-wytłumaczenia gramatyki

-omówienia ortografii (która moim zdaniem jest najtrudniejszym elementem w języku greckim)

nauczysz się poprawnie mówić.

Dwa najważniejsze elementy w nauce języka to cierpliwość (to długa droga) oraz upór (systematyczność).

Swoje ogłoszenie kieruję do osób początkujących jak również zaawansowanych. Przygotowuję do egzaminu państwowego Ελληνομάθεια . Niemniej wiem jakim wyzwaniem są początki, bo sam je przechodziłem. Umiem dobrze motywować i pomagać w rozwoju językowym. Posiadam bazę wielu podręczników i materiałów, które zapewniam uczniowi.

Oczywiście nie tylko mówienie jest ważne. To co najważniejsze na początku nauki języka greckiego to nαυκα αλfaβετυ dlatego od niej zaczniemy.

Moja przygoda z językiem greckim zaczęła się na Krecie, a następnie pracowałem na Zakynthos (2 sezony). Znam język ten bardzo oficjalny (uczony - λόγια), jak również zwykły - potoczny. Przez to, że grecki jest różnorodny i ma swoje głębokie, historyczne korzenie posiada on również dialekty. Praktycznie każdy region ma swoje niepowtarzalne słówka. Podczas lekcji poruszam również tą tematykę jako jedną z ciekawostek.

Wybór i decyzja o poznaniu języka jest jak wybranie się w drogę. Dlatego zapraszam do wybrania się w tą długą drogę ze mną, bo wiem jak nią iść.

Kontakt pod numerem telefonu: +48 609 986 463.