Cena / za 60 min 20 zł
Lekcje online Tak
Miasto Warszawa
Miejsce U ucznia
Przedmiot Język polski
Zakres Szkoła podstawowa

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Kurs on-line.

Tutaj znajdziesz cały kurs:

https://www.udemy.com/course/korki-z-polaka-egzamin-osmoklasisty/?referralCode=F3F8A04322C98B76C7E3

Mam na imię Ewa. Jestem nauczycielką dyplomowaną. Przez 38 lat uczyłam języka polskiego w klasach 5-8 w szkole podstawowej. Obecnie nie pracuję już w szkole, ale przygotowuję uczniów klas ósmych do egzaminu ósmoklasisty.

Swoją wiedzą i umiejętnościami chcę się podzielić z Wami – uczniami, którym zależy na bardzo dobrze zdanym egzaminie, jak i na satysfakcjonującej ocenie z języka polskiego na świadectwie.

Zapewniam Was, że jest to możliwe. Oczywiście nie stanie się to za przyczyną czarodziejskiej różdżki. Nie, nie mam takich umiejętności. Potrafię jednak w przystępny sposób nauczyć Was tego, z czym spotkacie się na egzaminie czy na sprawdzianie z języka polskiego. Zdobyta wiedza i umiejętności zaowocują z pewnością także w szkole ponadpodstawowej.

Przygotowałam i zaprezentowałam z myślą o Was 32 lekcje. Trwają one różnie: kilkanaście minut, dwadzieścia kilka, ponad trzydzieści minut, a nawet ponad czterdzieści minut (rozprawka). Nagrałam je w formie przystępnych prezentacji połączonych z moimi objaśnieniami. Tematy kolejnych zajęć są skorelowane z konkretnymi wymaganiami egzaminacyjnymi zapisanymi w rozporządzeniu ministra oświaty. O wymaganiach egzaminacyjnych oraz o tym, jak wygląda arkusz egzaminacyjny, mówię w przedostatnim naszym spotkaniu.

Możecie pracować według zaproponowanego przeze mnie planu, czyli po kolei od pierwszej do ostatniej prezentacji, albo możecie przepracować je w dowolnej kolejności. Do każdej prezentacji dołączone są stosowne do tematu zadania egzaminacyjne, które znalazły się na arkuszach egzaminacyjnych z ostatnich lat. Wśród tych zagadnień znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie do egzaminu: opracowanie lektur, redagowanie krótkich form wypowiedzi, czyli zaproszenia i ogłoszenia, dłuższych, czyli rozprawki i opowiadania. Nauczę was, jak interpretować różne teksty kultury, zrozumiecie, co to znaczy dosłowne i przenośne znaczenie wyrazu, a także jak rozpoznać styl wypowiedzi. Poćwiczymy analizę tekstów nieliterackich, które spędzają Wam często sen z powiek. Zajmiemy się też najważniejszymi zagadnieniami z gramatyki, również z ortografii i interpunkcji, bo i takie zadania znajdziecie na swoim arkuszu egzaminacyjnym.

Zapewniam, że z moją pomocą dacie radę. Przecież od wielu lat przygotowuję swoich uczniów do egzaminu i zdają go oni znakomicie. Wy też możecie zdać lepiej niż się tego spodziewacie. Nastawcie się pozytywnie. Weźcie kilka głębszych oddechów, przygotujcie sobie dobrą herbatkę czy co tam lubicie do picia, pootwierajcie szufladki w mózgu, i do pracy. Zapewniam, że nie będzie to trudne, a efekty z pewnością ucieszą i Was, i Waszych rodziców. No to co? Ruszamy!

https://www.udemy.com/course/korki-z-polaka-egzamin-osmoklasisty/?referralCode=F3F8A04322C98B76C7E3