Cena / za 60 min 100 zł
Lekcje online Tak
Miasto Kraków
Miejsce U ucznia
Przedmiot Astronomia
Zakres Szkoła podstawowa Gimnazjum Szkoła średnia Matura Studia Inne

Prywatne lekcje z astronomii + korepetycje, referaty, prowadzenie ucznia i studenta

Zawodowy astronom z UJ w Krakowie z doświadczeniem w nauczaniu astronomii na poziomie szkół podstawowych, średnich oraz akademickim.

Można mnie posłuchać: https://youtu.be/IaQGuJePBJE

Oraz poczytać: https://kosmoblog.pl/

Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Pierwsze zajęcia polegają na poznaniu dotychczasowej formy nauczania oraz toku rozumowania u ucznia. Ustalamy minimalny zasób materiału oraz dzielę się narzędziami, za pomocą których uczeń może sam pozyskiwać nowe umiejętności. Wszystko planowane jest tak, żeby uczeń faktycznie zrozumiał omawiany temat. 

Zachęcam do kontaktu również tych, którzy potrzebują jednorazowego, intensywnego spotkania. Przygotowujesz referat, wypracowanie, pracę na zaliczenie? Możemy umówić się na konsultacje w elastycznym kształcie.

W przypadku cyklu lekcji prywatnych, oferuję na początek ogólną prezentację astronomiczną, dzięki której uczeń poznaje Układ Słoneczny, Galaktykę i Wszechświat. Kolejne spotkania _zazwyczaj_ opierają się na interakcji z uczniem, chociaż historia zna przypadki, w których uczniowie woleli po prostu mnie słuchać. 

W związku z powyższym, jak najbardziej jestem otwarty również na "spotkania gawędziarskie". Mogę, na przykład, opowiadać o bieżących wydarzeniach lub o ciekawych obiektach, zazwyczaj o takich, które sam badałem (egzotyczne gwiazdowe układy podwójne; planety pozasłoneczne; supermasywne czarne dziury; układy stykających się gwiazd; eksplodujące dyski materii wokół białych karłów itd). 

W razie lekcji online, przeważnie opieram się na Discordzie. Po udostępnieniu ekranu prezentuję materiały na żywo na moim komputerze albo z użyciem przygotowanych wcześniej prezentacji (Power Point lub Prezi).

O mnie:

Prowadzę badania naukowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przyuczam studentów i doktorantów. Jestem promotorem merytorycznym prac licencjackich w Polsce i w Czechach. Od 2010 roku byłem opiekunem naukowym na obozach astronomicznych, od 2013 roku pracuję ze studentami, od 2017 prowadzę dodatkowo zajęcia dla młodzieży szkolnej w Centrum Młodzieży im. Jordana w Krakowie (przedział 14-20 lat). 

Od 2005 roku czynnie zajmuję się popularyzacją astronomii, a od 2016 roku pracuję okazjonalnie jako astronom-do-wynajęcia w firmach prywatnych, szkołach i instytucjach kultury.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu przy pracach dyplomowych, do konkursów, ale również jako "opowiadacz o niebie". Zapraszam do kontaktu!

Krótkie konsultacje: 50 zł / 0.5h

Lekcje indywidualne: 100 zł / h - do uzgodnienia

Spotkania grupowe: cena do uzgodnienia

~~ Dojeżdżam na terenie Krakowa i okolic. ~~

~~ Oferuję spotkania online. ~~

Wersja dla robotów:

Proponuję:

- korepetycje

- cykl lekcji prywatnych

- pomoc przy referatach / pracach pisemnych

- naukę obsługi Twojego teleskopu

- naukę nieba

- wykłady / lekcje / ćwiczenia z tematami na zamówienie

Przykładowe tematy:

- struktura układu słonecznego

- słońce i gwiazdy

- historia astronomii

- powstawanie i rozwój gwiazd

- supermasywne czarne dziury

- od Ziemi do Wszechświata

- planety pozasłoneczne

Jestem otwarty na osoby prywatne, szkoły, firmy i instytucje kultury.