Cena / za 60 min 100 zł
Lekcje online Tak
Miasto Warszawa
Miejsce Dowolnie
Przedmiot Język polski
Zakres Szkoła średnia Matura Inne

Język polski

Wolne miejsca na maturę 2021.


Zapraszam serdecznie na skuteczne korepetycje z JĘZYKA POLSKIEGO.


Posiadam 7 - letnie doświadczenie w nauczaniu, podchodzę do każdego ucznia indywidualnie, tłumaczę w sposób przejrzysty, aż uczeń w pełni zrozumie zagadnienie.

Cechuję mnie cierpliwość, rzetelność oraz pracowitość.
Prowadzę zajęcia z możliwością dojazdu do ucznia lub nauką online. Udzielam pomocy na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. 

Wyróżnia mnie:


- nauka przebiega efektywnie - pomagam zrozumieć schematy egzaminacyjne, pomagam odnaleźć klucz do rozwiązywania arkuszy maturalnych 

- znam wiele technik uczenia się, motywacji, wyznaczania celów, wspomagające pracę mózgu (podchodzę bardzo indywidualnie na głębszym poziomie zrozumienia, co daje znakomite efekty)

- jestem nauczycielem w szkole prywatnej

- ukończone kursy psychologiczne z zakresu relacji z ludźmi, które pomagają mi w kontakcie z uczniami


Moją specjalnością są przygotowania do:

- sprawdzianu ósmoklasisty 

- egzaminu maturalnego

MATURZYSTO:

Nauczę Cię pracy z tekstem - przeanalizujemy wiele ich rodzajów: od recenzji, wywiadów, przez teksty krytycznoliterackie, laudacje czy przemówienia, po teksty publicystyczne i popularnonaukowe.

Będziemy pracowali z arkuszami maturalnymi stworzonymi przez CKE, maturami z minionych lat oraz materiałami proponowanymi przez wszystkie wydawnictwa edukacyjne. Wypracujemy odpowiedni schemat odpowiedzi w części czytania ze zrozumieniem , omówimy często występujące tu zagadnienia gramatyczne. Tym sposobem poznamy pełne spektrum możliwości tego, co może pojawić się na maturze właściwej - przećwiczymy to wcześniej!

Nauczę Cię pisać rozprawki od ich fundamentów: omówimy w sposób szczegółowy fragmenty utworów i ich problematykę; wspomagając się zadaniami kształtującymi właściwy tok myślenia, postawimy odpowiednią tezę; odwołując się do analogicznych przykładów literackich, wyprowadzimy logiczną argumentację, a następnie podsumujemy całość klarownymi wnioskami. Będziemy poruszać się zarówno w ramach kanonu lektur z gwiazdką, jak i tych komplementarnych.

Przygotuję Cię również do matury ustnej - pomogę interpretować i analizować teksty kultury, nauczę tworzyć wypowiedź ustną tak, by spełniała wymogi egzaminacyjne. Pomogę stworzyć siatkę skojarzeń opartą na znajomości motywów literackich i kulturowych. Sprawię, iż w tej część egzaminu poradzisz sobie równie znakomicie.

Zapraszam!

O metodzie pracy online:

Podczas zajęć prowadzonych online skupiamy się na tym, by zaktywizować ucznia do pisania m.in. zadania testowe, otwarte, formy wypowiedzi krótkiej lub dłuższej. Indywidualne podejście otwiera możliwości do wykorzystania zdobytej wiedzy w pełnym wymiarze.

Stała interakcja nie pozwoli „odlatywać myślami” - efektywność zajęć w konwencji online, ku zaskoczeniu wielu, bardzo często przewyższa te w ujęciu klasycznym.

Zaoszczędzony czas na dojazdy, elastyczność w doborze terminów - chętnie udzielę więcej informacji na temat lekcji podczas rozmowy.

Możliwe są zajęcia w grupach.

Jestem ceniona za bardzo dobry kontakt z uczniami lecz również wymagające podejście do swoich uczniów :) Posiadam własne materiały.

Cena zajęć: 100 zł + 10zł za dojazd, 60 minut lekcji.

Możliwość dojazdu do ucznia.
Współpraca online. 

Zapraszam serdecznie.

Paulina Kucińska
tel. 731 131 993